Yurtiçi ve Yurtdışı turistik tur organizasyonları Yurtiçi ve Yurtdışı ucuz uçak bileti satışı Daydala Turizm ve Seyahat - Ortaca
Yurtiçi Turlarımız
GAP TURU Tur Listesi

 

GAP TURU


19-27 EYLÜL 2017

8 GÜN - 6 GECE

SON BAŞVURU 30 TEMMUZ 2017

İKİ KİŞİLİK ODADA  KİŞİ BAŞI 1299,00 TL

 

 

 

 

1.Gün:  Muğla’dan saat 17:00 çıkış ve ertesi Sabah 07:00 saatlerinde Adana’ya varış.. Kahvaltı  Adana’da göl kenarında da olabilir.)

 

Adana Köprübaşı, Taşköprü, Sabancı Camii, Atatürk Evi Müzesi, Akça Mescit, Ulucami, Ceyhan Gölü Barajı ve göşlü gezeceğimiz yerler arasında öğle yemeği ünlü Kebapçı Hasan Ustada.

14:30 İskenderun üzeri Hataya hareket. Panoramik Şehir turu şelaleri ile ünlü Harbiye’nin gezilmesi sonrası Konaklama ve Akşam yemeği  Otelimizde.

 

2. Gün: Kahvaltı sonrası tarihi Antakya sokakları, Habibi Naccar Camii , St.Pierre Kilisesi, mozaik ve arkeoloji müzesi gezileri sonrası Gaziantep’e hareket. Öğle yemeği yol güzergahı üzerinde yöresel bir lokantada alınabilir.

Saat 15:30 Gaziantep’e varış. Panoramik şehir turu sonrası otelimize yerleşip dinleniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4* otelimizde.

 

3.Gün:

Sabah saatlerinde Gaziantep Havalimanı’nda karşılama. Kahvaltı sonrası Panaromik şehir turu. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’nin gezilmesi. Daha sonra Kale ve Meryem ana Kilisesi gezileri. Öğle yemeği yöresel yemeklerin sunulduğu restoranda alınabilir. (Menu: Yuvalama, alinazik, içli köfte, fındık lahmacun, salata, içecek, tatlı olarak katmer ve çay.) Yemeğimizin ardından Bey mahallesi, Bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar ve kapalı çarşılar, Tütün Hanı gezileri sonrası akşam yemeği ve konaklama 4*otelimizde.

 

4.Gün:

            Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Halfeti’ye hareket. Birecik Baraj Gölünün, Rum Kalenin görülmesi. Halfeti’de Tekne Turu. Gezimizin ardından Urfa’ya hareket. Öğle yemeği yöresel kebapların sunulduğu restoranda alınabilir. (Menu: Urfa Kebapları veya ciğer kebabı.) Balıklı Göl, Kale, Zeliha Gölü, İbrahim peygamberin doğduğu mağara gezileri. Eyup Peygamberin çile çektiği mağara ve Gümrük Han’ı gezileri. Konaklama ve akşam yemeği 4* otelimizde. Akşam yemeği, Urfa’ya özgü Sıragecesinde de alınabilir.

 

5. Gün:

            Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından 08:30 Harran’a hareket ve Harran gezisi. 10:30 Adıyaman’a hareket. Göl kenarında Öğle yemeği. (Menu: Kebap veya Alabalık çeşitleri,mezeler.)14:00 Nemrut zirvesine hareket. Devasa heykelleri ve Tümülüsü gözlemleyip tarihlerini dinledikten sonra Batı ve Doğu Teraslarını geziyoruz. Daha sonra güneşin batışını izliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4* otelimizde.

 

6.Gün:

            Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Mardin’e hareket. Atatürk Barajının görülmesi. Eski Mardin’e geçiyoruz. Öğle yemeği Kaburgacı Selim’de. Tarihi Mardin evleri ve sokakları gezisi, Kırklar Kilisesi, Müze, Süryani, Katolik Kilisesi, Ulucami,  Deyr-ul Zafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Şehidiye Cami, Artuklu kervan sarayı gezileri sonrası Konaklama ve akşam yemeğ Mardin’de 4* otelimizde.

7.Gün :

            Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Midyat konuk evinin gezilip terastan cami ve kiliselerin bir arada olduğunun görülmesi. Gümüş çarşısı gezisi ve alış veriş imkanı, Hasankeyf’in gezilmesi. Öğle yemeği pide çeşitleri ile.Saat 15:00 Hasankeyfden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.Hasankeyf Muğla 1450 km.17 saat. Ertesi gün saat 08:00 Muğla’ya varış. Konaklama ve akşam yemeği Mardin de 4* otelimizde.

 

Kişi Başı Tur Ücreti: 1299,00 TL (İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI)

Ücrete Dahil Olanlar:

1-      Otobüs ile Ulaşım

2-      6 Gece 4* otel konaklamaları.

3-      Otellerde alınacak 5 adet akşam yemeği.Şanlıurfa’da Oda+Kahvaltı

4-      Profesyonel rehberlik hizmeti.

5-      Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Omayanlar:

1.      Öğle Yemekleri

2.      Müze Giriş Ücretleri

3.      Eğlence Geceleri

Daydala Turizm & Seyahat
Beşköprü Mah. 116 Sokak No:1
48600 Ortaca, Muğla
Telefon / Faks : 0 252 282 5240
GSM : 0 541 682 1882
info@daydala.com
Daydala Turizm, ATA KAMİL TURİZM TİCARET LTD. ŞTİ. kuruluşudur.
Anasayfa | Uçak Bileti | Araç Kiralama | Vize İşlemleri | Yurtiçi Turlar | Yurtdışı Turlar | Foto Galeri | İletişim

© DECOM Tasarım, Dalaman - 2011