Yurtiçi ve Yurtdışı turistik tur organizasyonları Yurtiçi ve Yurtdışı ucuz uçak bileti satışı Daydala Turizm ve Seyahat - Ortaca
Yurtdışı Turlarımız
KLASİK İTALYA Tur Listesi

 1.GÜN

 

ISTANBUL(SABİHA GÖKÇEN)- ROMA

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Acenta kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC1121 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:40'da Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 10:40'da varış.  Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra  Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli  Gece Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Antik Roma Gece Turu : 55 Euro (Kişi Başı)

 

2.GÜN

ROMA

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) Turuna katılabilirler. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Tur sonrasında otelimize veya tercihen Roma kent merkezine transfer ve serbest zaman.  Geceleme otelimizde.
Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) Turu : 45 Euro (Kişi Başı)

 

3.GÜN

ROMA

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli & Pompei Turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya'nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelimizde.
Napoli & Pompei Turu: 90 Euro (Kişi Başı)

 

4.GÜN

ROMA – FLORANSA

 

Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Orvieto Turuna katılma imkanı. İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’nun görülmesinin ardından Floransa’ya varış ve panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
Orvieto Turu  : 25 Euro (Kişi Başı)

 

5.GÜN

FLORANSA

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa, Siena ve San Gimignano Turuna katılabilirler. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra UNESCO dünya mirası listesinde bulunan San Gimignano ve Siena şehirleri gezilecektir. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimizde.
Pisa, Siena ve San Gimignano Turu : 90 Euro (Kişi Başı)

 

6.GÜN

FLORANSA – VENEDİK

 

Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Bologna Turuna katılma imkanı. Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası,Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero(eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Venedik’e varışın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol Turu. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Bologna Turu : 25 Euro (Kişi Başı)
Gondol Turu : 25 Euro (Kişi Başı)

 

7.GÜN

VENEDİK – MİLANO

 

Sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Verona & Sirmione Turuna katılma imkanı. Turumuzda Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Milano’ya varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda Duomo katedrali, Fortezza kalesi, La galleria ve dünyaca ünlü moda markaların bulunduğu lüks cadde ve sokaklar görülecek yerler  arasındadır. Tur sonrası otele transfer.  Geceleme otelimizde.
Verona & Sirmione Turu : 55 Euro (Kişi Başı)

 

8.GÜN

MİLANO - BERGAMO– İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak Bergamo Havalimanı'na transfer. Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1212 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.05’ta İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17.45’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.  Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle 


!!! 8 Ekstra Tur 410 Euro yerine 360 Euro!!!
Programdaki 8 turu almak isteyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında (Türkiye'den) 410 Euro yerine 360 Euro'ya alabilirler.

1-Verona & Sirmione Turu : 55 Euro
2-Gondol Turu : 25 Euro
3-Bologna Turu : 25 Euro 
4-Pisa & San Gimignano & Siena Turu : 90 Euro
5-Orvieto Turu : 25 Euro
6-Outlet & Göller Bölgesi Turu : 45 Euro
7-Antik Roma Tarzı Yemekli Gece Turu:55 Euro
8-Napoli & Pompei Turu : 90 Euro


**Avantajlı ekstra tur fiyatı tura gitmeden önce alınan toplu paket için geçerlidir. Tur esnasında tüm ekstra turlara katılmak isteyen misafirlerimiz için fiyat 390 Euro'dur.

 

Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısı sağlanmak durumundadır. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.
Acenta, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acenta sorumlu tutulamaz.Önemli not;Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

UÇUŞ DETAYLARI

PC 1223 IST (Sabiha Gökcen)-Roma(FCO) 11:45 13:45
PC 1212 Roma (FCO)- IST (Sabiha Gökcen) 14:05 17:45

Fiyata Dahil Olan Hizmetler


 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST)-Roma(FCO) ve Bergamo (BGY)-İstanbul(IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Şehir vergileri (18 Euro)
 • Vaporetto ücreti (15 Euro)
 •  3* ve 4* yarı merkez otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler 
 • Panoramik Roma, Floransa, Venedik ve Milano şehir turları 
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Kdv Dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


 • Schengen vize ücreti ve hizmet bedeli 120 Euro (İsteğe bağlı)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
 • Şahsi Harcamalar
 • Programda Belirtilen Ekstra Turlar (İsteğe Bağlı)
 • Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (İsteğe Bağlı)
 • Seyahat Sigortası (30.000 Euro Teminatlı) 15 Euro / 65 yaş üzeri 30 Euro (İsteğe Bağlı) (Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan (nakit para çalınması dahil değildir), ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

 

Daydala Turizm & Seyahat
Beşköprü Mah. 116 Sokak No:1
48600 Ortaca, Muğla
Telefon / Faks : 0 252 282 5240
GSM : 0 541 682 1882
info@daydala.com
Daydala Turizm, ATA KAMİL TURİZM TİCARET LTD. ŞTİ. kuruluşudur.
Anasayfa | Uçak Bileti | Araç Kiralama | Vize İşlemleri | Yurtiçi Turlar | Yurtdışı Turlar | Foto Galeri | İletişim

© DECOM Tasarım, Dalaman - 2011